O mnie / Współpraca

Cześć!
Nazywam się Kuba Zygmunt. Jak się domyślasz, pochodzę z Sądecczyzny. Aktualnie magister geologii pracujący w Estonii jako wolontariusz EVS. Jednak to z Nowym Sączem i okolicami wiąże mnie najwięcej. Sentyment do spędzonego tam dzieciństwa, kilka przyjaciół, z którymi do dzisiaj dogaduję się jak stare konie i przede wszystkim rodzina.

Wiara jest dla mnie ważna. W Boga, w przyszłość, w to, że każdy z nas może wszystko - jeśli tylko naprawdę tego chce!

Bloga założyłem dla siebie, ale jak zawsze coś mi nie wyszło i czyta go ponoć ktoś więcej niż tylko kilkoro znajomych. Kocham góry, a w szczególności nasze Karpaty. Tatry, Pieniny i rodzimy Beskid Sądecki traktuję jak własne podwórko do biegania. Od dziecka także miałem ciekawość świata, stąd lubię jeździć zagranicę. Nawet tą najbliższą. Kuszą mnie dalekie krainy i pracuję nad sobą, by choć raz w życiu zobaczyć coś, co zrobi na mnie samym wielkie "ŁAŁ". Do tej pory z największych podróżniczych wyzwań to miesięczna podróż po Albanii i dwukrotny wyjazd na Białoruś - tam, gdzie mało komu śni się podróżować. Miesiąc mieszkałem na Łotwie, a teraz bywam w Estonii - zobaczymy jak długo. Zdarzyło się też odwiedzić Rosję, co zapamiętam na długo.

Witaj w moim miejscu w sieci. Rozgość się. I jak? Wygodnie?

Jeśli także jesteś włóczykijem lub wiercipiętą, jeśli lubisz szperać w mapach i wynajdywać różne miejsca - zachęcam do zajrzenia na Zieloną Mapę Świata. Znajdziesz tam również wiele inspiracji do podróży i konkretne porady, opinie z wielu miejsc!Jeśli chcesz zobaczyć się ze mną na żywo. Wypić piwo albo pójść w góry, może szukać motywacji i inspiracji do podróży życia lub chcesz zaproponować mi pracę (a co!), to kontaktuj się ze mną przez maila:

sadecki.wloczykij@gmail.com

lub Facebooka:


W przypadku tego drugiego pewność, że odpiszę w ciągu 24h niemal murowana ;-)

Pozdro!
Włóczykij:-)

Komentarze

 1. Oooo, super! Dopiero co tu trafiłam (poprzez rekomendację z bloga Szymona Podróżnika), ale już mi się podoba. Przede wszystkim tematyka. Moja mama pochodzi z Sądecczyzny, na wsi pod Muszyną spędzałam każde ferie i wakacje. I po prostu uwielbiam ziemię sądecką, to najpiękniejsze miejsce na tej planecie. Podobają mi się też kierunki Twoich podróży, zwiedziłam kraje bałtyckie, ale dosyć dawno temu. Za mało pamiętam, trzeba tam wrócić.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Bardzo miło czytać takie słowa :)

   Usuń
 2. Witaj,

  chętnie się zadomowię na dłużej na Twoim blogu....ciekawi mnie gwara sądecka..mam nadzieję, że jakiś post pojawi się...

  pozdrawiam,
  Katarina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj,

   2 posty w gwarze już się pojawiły. Poszukaj w kategorii Sądecczyzna :)

   Usuń

Prześlij komentarz