O mnie / Współpraca

Nazywam się Kuba Zygmunt. Rocznik '91. Wychowany na Sądecczyźnie. Lach Sądecki. Z wykształcenia geolog, z zamiłowania geograf. Kilka lat pracowałem z dziećmi i młodzieżą w krakowskich i jednym warszawskim NGO. Od jakiegoś czasu miłośnik Wschodu. Na codzień pracuję w fundacji w Krakowie. Zakochałem się kiedyś w języku rosyjskim, do tego uczę się nadal estońskiego i łemkowskiego. Słucham muzyki z różnych krajów, najczęściej po rosyjsku, białorusku, estońsku, słowacku i rusińsku.

Blog, na który trafiłeś powstał w październiku 2014 roku, choć sama nazwa i idea wędrowniczego "Sądeckiego Włóczykija" ma początek w listopadzie 2013. Dzisiaj jest to dla mnie hobby i nie piszę tak dużo, jak kiedyś. Jeśli jesteś ciekaw, co jeszcze w podróżniczej trawie u mnie piszczy to napisz na maila, Facebooka lub Instagrama, które podaję poniżej.Przeczytasz tutaj troszkę o regionie sądeckim, skąd pochodzę. O górach, o Beskidach, czy ogólnie o magicznych miejscach w Karpatach. Po więcej zajrzyj na podstronę SĄDECCZYZNA na górnym pasku.

Estonia i Łotwa. Brzmi obco? Niewiele wiesz o tych pięknym krajach bałtyckich? Spędziłem w nich wiele miesięcy i po sporą dawkę zdjęć z opowieściami zapraszam do podstrony ESTONIA i ŁOTWA na górnym pasku.

Ponadto na blogu znajdziesz sporo o Białorusi i Albanii, gdyż i te kraje poznałem więcej w swoim krótkim, podróżniczym życiu.

Rozgość się tutaj i czuj się swobodny pisać komentarze. Za każdy pojedynczy jestem wdzięczny!

Poza niniejszym blogiem moje teksty i zdjęcia lądują również na:
- PrzeglądBałtycki.pl czyli w magazynie reporterskim poświęconym regionowi Morza Bałtyckiego, sporo tam miejsca poświęcone właśnie Estonii i Łotwie, o której piszę,
- DEON.pl - czyli jeden z największych i pierwszy w Polsce katolicki portal społecznościowo-informacyjny. 
- Wzrastanie, czyli ogólnopolskie młodzieżowe czasopismo katolickie, gdzie także pojawił się tekst o Estonii,
- LEM.fm, czyli największy portal informacyjny mniejszości łemkowskiej w Polsce.

Zaufali mi:

Chcesz nawiązać ze mną współpracę? Może szukasz autora tekstów? Albo zwyczajnie chcesz wpaść do w sądeckie strony i nie wiesz od czego zacząć zwiedzanie? Napisz do mnie na maila:

sadecki.wloczykij@gmail.com

lub Facebooka:

lub Instagram:

Pozdrawiam,
Włóczykij:)

Komentarze

 1. Oooo, super! Dopiero co tu trafiłam (poprzez rekomendację z bloga Szymona Podróżnika), ale już mi się podoba. Przede wszystkim tematyka. Moja mama pochodzi z Sądecczyzny, na wsi pod Muszyną spędzałam każde ferie i wakacje. I po prostu uwielbiam ziemię sądecką, to najpiękniejsze miejsce na tej planecie. Podobają mi się też kierunki Twoich podróży, zwiedziłam kraje bałtyckie, ale dosyć dawno temu. Za mało pamiętam, trzeba tam wrócić.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj,

  chętnie się zadomowię na dłużej na Twoim blogu....ciekawi mnie gwara sądecka..mam nadzieję, że jakiś post pojawi się...

  pozdrawiam,
  Katarina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj,

   2 posty w gwarze już się pojawiły. Poszukaj w kategorii Sądecczyzna :)

   Usuń
 3. czy jakiś newsletter w planie się pojawi:) ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno powiedzieć. Jeśli będzie taka wola wielu to się skombinuje. Narazie nie planuję w najbliższym czasie. Proponuję być ze mną na świeżo poprzez social media lub wpadać tutaj co 2 tygodnie i wyszukiwać nowych tekstów.

   Usuń
 4. Twoje okolice są mi totalnie obce, dlatego chętnie zostanę tutaj na dłużej i mam nadzieję, że Twój blog mnie zaskoczy ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz