O mnie

Jestem Kuba. Rocznik '91. Wychowany na Sądecczyźnie. Lach Sądecki. Z wykształcenia geolog, z zamiłowania geograf. Kilka lat pracowałem z dziećmi i młodzieżą w krakowskich i jednym warszawskim NGO. Od jakiegoś czasu miłośnik Wschodu. W latach 2016-2017 byłem wolontariuszem EVS w czarującym Viljandi, w Estonii. Od wiosny 2019 działam na powrót w Krakowie. Zakochałem się kiedyś w języku rosyjskim, do tego uczę się nadal estońskiego i łemkowskiego. 

Blog, na który trafiłeś powstał w październiku 2014 roku, choć sama nazwa i idea wędrowniczego "Sądeckiego Włóczykija" ma początek w listopadzie 2013. Nadal jest to dla mnie hobby, ale również kanał, dzięki któremu poznałem wielu wspaniałych ludzi. Jeśli jesteś ciekaw, co jeszcze w podróżniczej (i nie tylko) trawie u mnie piszczy to napisz na maila, Facebooka lub Instagrama, które podaję poniżej.

Przeczytasz tutaj troszkę o regionie sądeckim, skąd pochodzę. O górach, o Beskidach, czy ogólnie o magicznych miejscach w Karpatach. Po więcej zajrzyj na podstronę SĄDECCZYZNA na górnym pasku lub kliknij w LINK.

Estonia i Łotwa. Brzmi obco? Niewiele wiesz o tych pięknym krajach bałtyckich? Spędziłem w nich wiele miesięcy i po sporą dawkę zdjęć z opowieściami zapraszam do podstrony ESTONIA i ŁOTWA na górnym pasku lub kliknij w LINK.

Rozgość się tutaj i czuj się swobodny pisać komentarze. Za każdy pojedynczy jestem wdzięczny!

Poza niniejszym blogiem moje teksty i zdjęcia lądują również na:

- PrzeglądBałtycki.pl czyli w magazynie reporterskim poświęconym regionowi Morza Bałtyckiego, sporo tam miejsca poświęcone właśnie Estonii i Łotwie, o której piszę,
- DEON.pl - czyli jeden z największych i pierwszy w Polsce katolicki portal społecznościowo-informacyjny. 
- LEM.fm, czyli największy portal informacyjny mniejszości łemkowskiej, w radiu LEM.fm pod tym samym adresem również możecie odbierać online pierwsze łemkowskie radio w Polsce.

Dotychczas współpracowałem z takimi miejscami:

- Kawiarnia Prowincjonalna w Nowym Sączu, 
- Schronisko Chatka Magóry w Piwnicznej-Kosarzyskach,
- Dom Bretanii. Fundacja Poznań - Ille-et-Vilaine w Poznaniu,
- Sądecki Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Sączu,
- Zespół Szkół nr 1. w Gorlicach,
- Stowarzyszenie Ruska Bursa w Gorlicach,
- Regionalny Ośrodek Kultury w Zatorze,
- Filia nr 4. Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Zawsze się cieszę na kontakt od ludzi, którzy czytają tego bloga systematycznie lub wpadli tutaj przez przypadek i im się spodobało. Jeśli chciałbyś się ze mną skontaktować to napisz na maila:

sadecki.wloczykij@gmail.com
lub Facebooka:
lub Instagram:

Komentarze

 1. Oooo, super! Dopiero co tu trafiłam (poprzez rekomendację z bloga Szymona Podróżnika), ale już mi się podoba. Przede wszystkim tematyka. Moja mama pochodzi z Sądecczyzny, na wsi pod Muszyną spędzałam każde ferie i wakacje. I po prostu uwielbiam ziemię sądecką, to najpiękniejsze miejsce na tej planecie. Podobają mi się też kierunki Twoich podróży, zwiedziłam kraje bałtyckie, ale dosyć dawno temu. Za mało pamiętam, trzeba tam wrócić.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj,

  chętnie się zadomowię na dłużej na Twoim blogu....ciekawi mnie gwara sądecka..mam nadzieję, że jakiś post pojawi się...

  pozdrawiam,
  Katarina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj,

   2 posty w gwarze już się pojawiły. Poszukaj w kategorii Sądecczyzna :)

   Usuń
 3. czy jakiś newsletter w planie się pojawi:) ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno powiedzieć. Jeśli będzie taka wola wielu to się skombinuje. Narazie nie planuję w najbliższym czasie. Proponuję być ze mną na świeżo poprzez social media lub wpadać tutaj co 2 tygodnie i wyszukiwać nowych tekstów.

   Usuń
 4. Twoje okolice są mi totalnie obce, dlatego chętnie zostanę tutaj na dłużej i mam nadzieję, że Twój blog mnie zaskoczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo się cieszę, że mogłem tu dotrzeć. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć Mam na imię Łukasz zerknij proszę na maila. Byłem w Estonii rok temu i w tym roku - łącznie prawie 4 tygodnie. W mailu opisuję moją wyprawę i wydaje mi się, że zaciekawią też Ciebie informacje na temat aplikacji/serwisów mapowych i publikacji po krajach bałtyckich.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz