Trudne dobrego początki...

Łapię wiatr w żagle i zaczynam coś nowego. Za oknem słońce opala swoim światłem moją głowę pełną pomysłów. W wielu miejscach byłem, jeszcze kilka może zobaczę, jak Bóg da. Dlaczego nie pokazać Wam tych dziesiątek przygód, setek spotkań z ludźmi?


Jaworzyna Krynica, Beskid Sądecki (fot. Włóczykij)

Czasem dobrze jest gdzieś wyruszyć. Wyjść z tej codzienności, która przykrywa nas szorstkim kocem rutyny. Spojrzeć na siebie i świat z innej odległości. Nie muszą to być setki kilometrów. Może mała wyprawa rowerowa do sąsiedniej wsi lub w jeszcze całkiem nieznany Ci park? Albo trekking po najbliższych górach. Osobiście ukochałem Beskidy, a najbardziej ten z rodzinnych stron - Sądecki. Dzikie lasy, dawne polany pasterskie, przytulone do zboczy górskich dolin wioski.

Będę Wam tutaj pisał o dalekich, ale też o bliskich podróżach. Będę wracał pamięcią do pojedynczych historii. Czasem zabawnych, czasem zmuszających do refleksji. Zapraszam Cię do swoistej drogi przez różne miejsca. To co? Ruszamy?

Komentarze

 1. Tak, ruszamy! ;)

  "Czasem dobrze jest gdzieś wyruszyć. Wyjść z tej codzienności, która przykrywa nas szorstkim kocem rutyny. Spojrzeć na siebie i świat z innej odległości. Nie muszą to być setki kilometrów. Może mała wyprawa rowerowa do sąsiedniej wsi lub w jeszcze całkiem nieznany Ci park? " - podpisuję się pod tymi słowami. Z krakowskich Parków Must See polecam podgórski ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. 12.10.2014 tego dnia Amstrong powiedział "to mały krok dla człowieka, ale wielki dla ludzkości", a Churchill stwierdził "jeszcze nigdy tak wielu, nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym". :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten wpis jest boski - nie zapomnij nigdy o tym! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czasem tu wracam, celowo nie zmieniłem wyglądu tego wpisu, takie były początki blogowania w moim świecie :)

   Usuń
  2. Wstyd się przyznać, ale nigdy nie czytałem :)

   Usuń
  3. A tak, żeby takie były nasze najgorsze grzechy to świat byłby o niebo lepszy :) (nie piszę personalnie)

   Usuń

Prześlij komentarz