Łotewskie krajobrazy

Są rzeczy, których nie da się opisać na Łotwie. Zwiedziłem wiele miejsc i o każdym mógłbym tworzyć osobne wpisy, ale czasami niech sam obraz przemówi. Przecież nie zawsze musi być strona tekstu opisująca miejsce, czasem cisza na zdjęciach musi wystarczyć. Zapraszam do galerii zdjęć krajobrazów z Łotwy.

Wystarczy kliknąć w miniaturkę i przewijać galerię. Nie spiesz się. Zwiedzanie Łotwy to taki swoisty slow-travel.

RygaMorze - Jurmala i VecakiLąd - Gauja, Jelgava i nie tylko


Więcej zdjęć z Łotwy:
- Łotewskie mokradła
- Daugavpils - rosyjskie miasto na Łotwie
- Skansen w Rydze
- Jacy są Łotysze?
- "Góry" na Łotwie

Komentarze

 1. Patrząc po zdjęciach z samej Rygi to przez miesiąc widziałeś jej tyle co ja przez weekend :D hehehe... Moskiewskie przedmiejskie i ulica Moskiewska wymiata, klimat bardzo wschodni, Syberyjski wręcz...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia nie pokazują wszystkiego, co widziałem w Rydze :P

   Usuń
 2. Raz miałam okazję spędzić tydzień w Rydze i niezwykle podobał mi się jej klimat. Trochę komuny, trochę nowoczesności... Kilka nowych budynków, za chwilę wchodzisz w boczną uliczke, a tam drewniane chałupy jak we wsi :))) Jedzenie też niczego sobie, tylko chłodno ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobry opis Rygi, jest podobnie jak opisujesz :) a z tym chłodem to co się dziwić, miasto na wysokości Sztokholmu ;)

   Usuń
 3. Ciekawe zdjęcia! Niedługo wybieram się na Syberię, nad Bajkał, do Jakucji itd... Mam nadzieję, że zachwyci mnie równie jak Łotwa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kuba, super zdjęcia! Raz jeszcze dzięki za bycie naszym przewodnikiem po Rydze podczas długiego weekendu. Świetnie, że nam doradziłeś zobaczenie Moskiewskiego Przedmieścia - klimat z innego świata. Pozdrawiam. Elwira z Poznania

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje Panie Jakubie, zdjęcia oraz twoje relacje z Łotwy i Estonii są świetne . Wiele ciekawych opisów miast, miasteczek, wsi oraz przyrody . Z twojego bloga można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy nie tylko na temat miejsc wartych odwiedzenia ale również piszesz bardzo ciekawie o samej mentalności i życiu mieszkańców tego niezwykle ciekawego regionu Europy . W krajach bałtyckich miałem okazję być 15 lat temu po przeczytaniu twojego bloga zapragnąłem pojechać tam raz jeszcze . Jestem niezwykle ciekawy jak od tego czasu zmieniła się Łotwa i Estonia .Podróż już zaplanowana na Kwiecień mam zamiar pojechać oczywiście do Rygi, Jurmali oraz Kuldigi i Windawy a następnie do Parnawy i Tallina .

  pozdrawiam Mateusz .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie za takie miłe słowa. Z perspektywy czasu mnóstwo energii i pieniędzy poświęciłem na poznanie tych krajów. Zakochałem się trochę w tych stronach i chciałbym bywać tam częściej. Życzę udanego wyjazdu w kwietniu! :) Już na samą myśl zazdroszczę! Jakby co, to zapraszam do kontaktu mailowego: sadecki.wloczykij@gmail.com

   Pozdrawiam,
   Jakub

   Usuń

Prześlij komentarz